Trabzonspor’da Ünal Karaman Sürprizi!

Bordo mavili takımda Abdullah Avcı’nın istifası sonrasında takımın başına kimin geleceği merak konusu olurken iki isim ön plana çıktı. Yerli olursa Ünal Karaman, yabancı olursa Gennaro Gattuso…

Trabzonspor taraftarları, teknik direktör Abdullah Avcı’nın istifası sonrasında takımın yeni hocasını merakla bekliyor. Yerli teknik direktör arayan kulüpte, Ünal Karaman ve Gennaro Gattuso isimleri öne çıkıyor.

Trabzonspor, 38 yıl aradan sonra geçtiğimiz sezon şampiyonluğa ulaşmıştı. Ancak bu sezon istenilen başarı yakalanamadı ve teknik direktör Abdullah Avcı, Ümraniyespor mağlubiyeti sonrasında istifa etti. Kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldı ve Ertuğrul Doğan tek aday olarak seçime girecek. Ertuğrul Doğan’ın kafasında iki isim var: Ünal Karaman ve Gennaro Gattuso.

Trabzonspor taraftarları, Ünal Karaman’ın yeniden takımın başında görev yapmasını istiyor. 9 yıl boyunca Trabzonspor forması giydikten sonra kulübe sportif direktör olarak dönen ve Şenol Güneş’in yardımcılığını yapan Ünal Karaman, 2018-19 sezonunda da Trabzonspor’un teknik direktörlüğünü yapmıştı. Oynattığı futbol ve aldığı başarılı sonuçlarla tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Ünal Karaman, Başkan Ahmet Ağaoğlu ile yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle görevinden ayrılmıştı. Ancak camia, Karaman’ın yeniden takımın başına geçmesini arzuluyor.

Ancak Bordo-Mavililer, Ünal Karaman ile anlaşamazsa rotayı yabancı teknik adama çevirecek. İtalyan teknik direktör Gennaro Gattuso, gündemdeki ilk isim olarak öne çıkıyor. Futbolculuk kariyeri başarılarla dolu olan Gattuso, teknik adam olarak da Sion, Palermo, OFI Girit, AC Pisa, Milan U19, AC Milan ve Napoli gibi takımlarda görev yaptı. Son olarak Valencia’yı çalıştıran Gattuso, başarısız sonuçlar sonrasında görevinden ayrılmıştı. Trabzonspor, Gattuso’yu takımın başına getirerek yabancı bir teknik adamla çalışma deneyimi yaşayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir