Sergen Yalçın Trabzonspor’da

Abdullah Avcı İstanbul’da geçtiğimiz günlerde istifa eden başkan Ahmet Ağaoğlu’nun ardından olağanüstü genel kurul kararı alınmasının ardından vekil başkan Ertuğrul Doğan’a istifasını sunmuştu.

Deneyimli teknik adam, ayrılık hazırlıkları için Trabzon’a geri döndü ve bir grup taraftar tarafından çiçeklerle karşılandı. Avcı, havalimanında açıklama yapmadan özel aracına binerek ayrıldı.

Öncesinde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde futbolcular, teknik ekip ve kulüp çalışanlarıyla görüşerek vedalaşan Avcı, istifa ederken tazminat talep etmedi. Sezon sonuna kadar alacakları konusunda anlaştığı bilinen Avcı, sözleşmesinde yer alan 2 yıllık alacağını kulüpte bıraktı.

Trabzonspor taraftarları ise Avcı’nın ayrılığını üzüntüyle karşıladı ve sosyal medyada duygusal paylaşımlarda bulundu. Kulüp ise Avcı’ya teşekkürlerini ileterek, üç kupa kazandığı dönem için minnettar olduklarını ifade etti.

Kulüp yönetimi, Avcı’nın yerine teknik direktör arayışlarına başladı ve ilk etapta Sergen Yalçın ve Çağdaş Atan ile görüşme yapıldı. Ancak Yalçın ile anlaşma sağlanamadığı takdirde, Çağdaş Atan’ın düşük bütçelerle yakaladığı başarı nedeniyle tercih edileceği belirtiliyor.

Ayrıca, İstanbulspor’un teknik direktörü Fatih Tekke ve Slaven Bilic de Trabzonspor’un aday listesinde yer alıyor. Başkan adayı Ertuğrul Doğan’ın, seçilmesi halinde bu dört isimden biriyle anlaşması bekleniyor. Ancak farklı bir seçim yapılırsa Trabzonspor’un vereceği tepki merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir